skip to Main Content

نمونه سوالات آزمون کارشناسی ماده 27

به همراه پاسخنامه

نمونه سوالات آزمون کارشناسی ماده 27

به همراه پاسخنامه

کارشناس ماده 27 کیست؟

کارشناس عمومی ماده 27 به فردی اطلاق می شود که موفق به قبولی در آزمون کارشناسی ماده 27 و گذراندن شرایط اخذ پروانه کارشناسی شده اعلام شده از سوی سازمان نظام مهندسی شده است. در این شرایط کارشناس ماده 27 صلاحیت آن را دارا خواهد بود که سازمانها جهت امور مربوط به کارشناسی همان رشته به جای کارشناس رسمی دادگستری به آنان مراجعه نمایند.

جهت اخذ پروانه کارشناسی ماده 27 شرایط و مدارک خاصی لازم است که مهم ترین آن قبولی در آزمون ماده 27 است. اما نکته حائز اهمیت اینست که تنها متقاضیانی که دارای پایه 1 پروانه نظام مهندسی اشتغال به کار در همه صلاحیت های یکی از هفت رشته اصلی مهندسی عمران، معماری، مکانیک، برق، شهرسازی، نقشه برداری و ترافیک هستند می توانند برای شرکت در این آزمون درخواست دهند. علاوه بر آن متقاضیان باید پروانه اشتغال به کار مهندسی اصلي معتبر پایه یک در رشته مورد تقاضا داشته باشند. با داشتن این ویژگی ها متقاضیان شرکت در آزمون کارشناسی ماده 27 می توانند در زمان اعلام ثبت نام آمون توسط دفتر مقررات ملی، در این آزمون ثبت نام کرده و شرکت نمایند.

آزمون کارشناسی ماده 27

زمان برگزاری و ثبت نام آزمون معمولا 2 تا 3 ماه قبل از آن توسط دفتر مقررات ملی اعلام می شود.

 • آزمون کلیه رشته ها بصورت تستی و چهار گزینه اي بوده و بصورت جزوه بسته برگزار خواهد شد.
 • حدنصاب قبولی در آزمون هاي کارشناسی رسمی در تمامی رشته ها اخذ حداقل نصاب نمره 70 از 100 میباشد.
 • پذیرفته شدگان در آزمون کتبی، به مصاحبه حضوري دعوت میشوند. نمره نهایی شامل 70 % نمره آزمون کتبی و 30 % نمره مصاحبه حضوري است خواهد بود.

 

دانلود رایگان نمونه سوالات آزمون کارشناسی ماده 27 سالهای گذشته به همراه پاسخنامه آنها به تفکیک رشته در جدول زیر قرار دارد.

 

جهت دریافت به روز ترین اخبار مرتبط با آزمون کارشناسی ماده 27 اینستاگرام آزمون یار را دنبال کنید.

www.instagram.com/eazmoonyar

این مطلب 6 دیدگاه دارد
 1. با سلام
  لینکهای دانلود نمونه سئوالات کارشناس ماده 27 رشته مهندسی مکانیک مشکل دار لطفا بررسی فرمایید. در صورت امکان لینک های سالم را برایم ارسال فرمایید.
  باسپس فراوان از شما

  1. سلام
   تمام لینک ها بررسی شد مشکلی ندارند
   هنگام دانلود حتما فیلتر شکن خاموش باشد
   موفق باشید

 2. سلام
  سوالات عمومی کارشناسی ماده ۲۷ از چه منبعی است و اینکه همیشه ازمون بصورت جزوه باز هست؟

 3. سلام برای ثبت نام حتما باید پروانه اشتغال به کار مهندسی عمران هم نظارت و طراحی و اجرا را باهم پایه یک داشته باشیم یا با یک رشته مثلاً پایه یک نظارت می توان ثبت نام کرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top