skip to Main Content

درباره گروه آموزشی آزمون یار

گروه آموزشی آزمون یار با هدف ایجاد و در دسترس قرار دادن آزمون های هدفمند و تخصصی بر پایه آزمون نظام مهندسی اقدام به راه اندازی چندین سایت برگزار کننده دوره های آمادگی آزمون نظام مهدسی و آزمون آزمایشی نظام مهندسی آنلاین, کاردانی و معماران تجربی به همراه فروشگاه محصولات مرتبط در همین حوزه کرده است. آزمون یار, همیار مهندسان تا کسب موفقیت

با ما در تماس باشید

پست الکترونیک: eazmoonyar.com@gmail.com
تلفن تماس: 05138335933

موقعیت ما

آزمون آزمایشی نظام مهندسی آنلاین - نقشه گوگل نشان دهنده موقعیت آزمون یار در مشهد- دانشجو 8
051 38335933 eazmoonyar.com@gmail.com
ثبت نام آزمون نظام مهندسی- پس زمینه آبی با عکس ساختمان و فنجان و کاغذ

راهنمای ثبت نام آزمون نظام مهندسی, کاردانی و معماران تجربی

زمان برگزاری و دفترچه ثبت نام

زمان برگزاری آزمون نظام مهندسی ۹۸

کلیه مهندسان جهت اشتغال به کار رسمی در حیطه فعالیت خود نیازمند اخذ پروانه نظام مهندسی از سوی سازمان نظام مهندسی می باشند. این مورد عینا در مورد کاردانان فنی ساختمان و معماران تجربی نیز صدق می کند و فعالیت رسمی برای این دو گروه نیز تنها با اخذ پروانه اشتغال از سوی سازمان نظام کاردانی مقدور است. جهت اخذ پروانه اشتغال به کار تمامی داوطلبان باید موفق به قبولی در آزمون نظام مهندسی, کاردانی و معماران تجربی شوند.

آزمون نظام مهندسی معمولا سالی ۱ یا ۲ بار با همکاری سازمان نظام مهندسی ساختمان و وزارت راه و شهرسازی برگزار می شود. زمان برگزاری و ثبت نام آزمون ورود به حرفه از چند ماه قبل توسط دفتر مقررات ملی ساختمان اعلام می شود. طبق اعلان دفتر مقررت ملی ساختمان, آزمون نظام مهندسی سال ۹۸ در تاریخ ۱۸ و ۱۹ مهرماه در روزهای پنجشنبه و جمعه در سراسر کشور برگزار می شود. هم چنین داوطلبان جهت ثبت نام در آزمون ورود به حرفه مهندسی, کاردانی و معماران تجربی باید از روز چهارشنبه ۱۲ تیر ۹۸ تا جمعه ۲۱ تیر ۹۸ اقدام کنند.

لینک ثبت نام آزمون نظام مهندسی

راهنمای ثبت نام آزمون نظام مهندسی ۹۸

کلیه داوطلبان اخذ پروانه نظام مهندسی جهت شرکت در آزمون نظام مهندسی نیازمند دارا بودن حداقل سنوات سابقه کار اعلام شده در دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون ورود به حرفه هستند. داوطلبان قبل از ثبت نام در آزمون ورود به حرفه باید از طریق لینک زیر سنوات خود را محاسبه نمایند.

لینک محاسبه سنوات سابقه کار حرفه ای

داوطلبان جهت ثبت نام در آزمون نظام مهندسی نیازمند عضویت در سازمان نظام نیستند و  تنها در صورت قبولی در آزمون جهت اخذ پروانه اشتغال به کار باید درخواست عضویت در سازمان مهندسی را بدهند. قبولی در آزمون تنها با کسب حداقل ۵۰ درصد نمره آزمون مقدور بوده و پس از قبولی تا ۴ سال زمان برای اخذ پروانه اشتغال به کار وجود دارد, در غیر اینصورت اعتبار قبولی از بین رفته و نیازمند شرکت مجدد در آزمون هستند.

رشته های دارای صلاحیت شرکت در آزمون نظام مهندسی

رشته های ۷ گانه مهندسی دارای صلاحیت شرکت در آزمون به همراه نوع گرایش لازم به شرح زیر است:

کلیه رشته‌های مهندسی مذکور در قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان شامل رشته‌های معماری (طراحی، نظارت و اجرا)، عمران (محاسبات، نظارت و اجرا)، تاسیسات مکانیکی (طراحی و نظارت)، تاسیسات برقی (طراحی و نظارت) شهرسازی، نقشه‌برداری و ترافیک

جهت دستیابی به اطلاعات تکمیلی شرایط شرکت و ثبت نام در آزمون ورود به حرفه به همراه اطلاع از جدول سنوات لازم می توانید دفترچه راهنمای ثبت نام در آزمون ورود به حرفه را از لینک زیر دانلود نمایید.

دانلود دفترچه راهنمای ثبت نام در آزمون ورود به حرفه مهندسی

 

سوالات خود را از طریق بخش دیدگاه از ما بپرسید.

 

سوالات متداول

۱- زمان برگزاری و ثبت نام آزمون نظام مهندسی و کاردانی چه تاریخی است؟

آزمون ورود به حرفه مهندسی و کاردانی به طور معمول سالی دو بار برگزار می شود که تاریخ دقیق ثبت نام و برگزاری در سایت inbr.ir و همین سایت اعلام می شود.

۲- جهت ثبت نام در آزمون نیازمند عضویت در سازمان نظام مهندسی هستیم؟

خیر، جهت ثبت نام در آزمون ورود به حرفه مهندسی نیازی به عضویت در سازمان نظام مهندسی ندارید اما پس از قبولی در آزمون جهت دریافت پروانه اشتغال به کار نیازمند عضویت هستید.

۳- نتایج آزمون نظام مهندسی چه تاریخی اعلام می شود؟

نتایج آزمون معمولا دو ماه بعد از برگزاری آزمون توسط سامانه اعلام نتایج آزمون ورود به حرفه مهندسان در سایت inbr.ir منتشر می شود.

۴- زمان اعتراض به سوالات آزمون نظام مهندسی چه تاریخی است؟

پس از انتشار کلید سوالات داوطلبان تا یک هفته فرصت دارند فرم اعتراض به سوالات را پر کرده (قابل دانلود در سایت inbr.ir) و به آدرس الکترونیکی azmoon@inbr.ir ارسال نمایند.

۵- سنوات سابقه کار حرفه ای لازم برای شرکت در آزمون نظام مهندسی چقدر است؟

برای داوطلبان کارشناسی از تاریخ فارغ التحصیلی ۳ سال، برای کارشناسی ارشد ۲ سال و برای دکترا ۱ سال است. برای داوطلبان کاردان از تاریخ اخذ مدرک کاردانی تا زمان اخذ مدرک مهندسی به ازای هر ۱ سال کامل یک سال و حداکثر تا دو سال به سنوات مهندسی اضافه خواهد شد.

این مطلب 3 دیدگاه دارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top