skip to Main Content

مهم ترین مباحث رشته معماری جهت قبولی در آزمون نظام مهندسی

رتبه بندی مباحث به تفکیک گرایش نظارت و اجرا

اولویت بندی در مطالعه مباحث رشته معماری

کدام مبحث را اول مطالعه کنم؟ چگونه مطالعه کنم تا بیشترین بازدهی را داشته باشد؟ از چه روش های کمک آموزشی برای قبولی آزمون نظام مهندسی استفاده کنم؟ آیا زمان کافی جهت مطالعه تمامی منابع خواهم داشت؟ و …

بی شک تمامی متقاضیان شرکت در آزمون نظام مهندسی هنگامی که تصمیم به مطالعه منابع آزمون میگیرند با این سوالات و سوالات مشابه مواجه می شوند. در اغلب موارد به دلیل اینکه مشاوره مناسبی در زمینه پاسخگویی به این سوالات ندارند نمی توانند برنامه ریزی صحیحی برای مطالعه منابع آزمون ورود به حرفه مهندسی داشته باشند. به همین دلیل زمان طلایی برای مطالعه و تسلط به مباحث را از دست داده و از فرصت قبولی آزمون نظام مهندسی جا می مانند.

روش های زیادی در زمینه نحوه مطالعه آزمون نظام مهندسی برای رشته معماری در دسترس است که از طریق آن مهندسان معمار می توانند سطح آمادگی خود را برای قبولی در آزمون نظام مهندسی معماری (اجرا و نظارت)بالا ببرند. اما نکته اصلی آن است که تمامی این روش ها در صورتی کارایی خواهند داشت که پیش از استفاده از آنها برنامه ریزی دقیق و زمانبندی مناسبی ایجاد شود. در غیر اینصورت داوطلب بین انبوهی از کتاب ها و مباحث مقررات ملی ساختمان، سوالات و منابع مختلف سردرگم خواهد شد. پس توجه داشته باشید اصل اول اولویت بندی است.

رمز موفقیت قبولی در آزمون نظام مهندسی معماری

با وجود آنکه برای رشته معماری،گرایش نظارت و اجرا در آزمون نظام مهندسی منابع زیادی از سوی دفتر مقررات ملی ساختمان اعلام شده است. اما بدیهی است که تسلط به تمامی آنها غیر ممکن است. پس بهترین شیوه آن است که بیشترین زمان و انرژی بر روی منابعی گذاشته شود که بیشترین تعداد سوال را در  آزمون معماری-نظارت و معماری-اجرا دارد. احتمال وجود سوال از بعضی منابع اعلامی در لیست منابع آزمون نظام مهندسی و لیست منابع آزمون نظام کاردانی بسیار پایین است به نحوی که ترجیح بر آن است تا به جای صرف زمان برای مطالعه آنها، میزان تسلط بر منابع پرکاربرد بالاتر برود.

بهترین روش مقایسه میانگین تعداد سوالات مرتبط باهر مبحث در ادوار گذشته آزمون نظام مهندسی معماری است تا مطالعه خود را با تمرکز بر مباحث مهمتر آغاز کنید.

با توجه به مطالب بیان شده گروه آموزشی آزمون یار اقدام به تهیه نمودار از تعداد سوالات آزمون نظام مهندسی ادوار گذشته رشته معماری به تفکیک گرایش (نظارت و اجرا) کرده است. این جداول در حال تکمیل است و مرتبا بروزرسانی خواهد شد تا امکان مقایسه چندین دوره وجو داشته باشد و اطلاعات جامع تری را در اختیار شما قرار دهد.

منبع دقیق هر سوال در آزمون نظام مهندسی معماری

در واقع گروه آزمون یار در تلاش است تا منبع دقیق هرکدام از سوالات آزمون های ادوار گذشته نظام مهندسی را مشخص نماید. منابع دقیق هر سوال به صورت نوع مبحث، فصل و شماره صفحه در سایت برگزار کننده آزمون آزمایشی نظام مهندسی به نشانی eazmoonyar.com قرار داده شده است. داوطلبان می توانند با مراجعه به سایت آزمون یار و انجام آزمون آزمایشی نظام مهندسی به صورت آنلاین هم به منبع سوالات دسترسی خواهند داشت و هم با انجام آزمون های مشابه در محیط شبیه سازی شده آزمون نظام مهندسی به صورت آنلاین آمادگی خود را افزایش خواهند داد.

کلیه سوالات آزمون آنلاین نظام مهندسی آزمون یار منطبق با آخرین ویرایش مباحث مقررات ملی اعلام شده می باشد.

 

گروه آموزشی آزمون یار بزرگترین مرجع برگزار کننده آزمون های آنلاین، دوره های آموزشی و پکیج های آمادگی آزمون نظام مهندسی و کاردانی همیار شما مهندسان عزیز تا کسب موفقیت است.

سوالات خود را از طریق بخش دیدگاه از ما بپرسید.

آزمون نظام مهندسی - پس زمینه روشن با متن محصولات سایت

آزمون نظام مهندسی - عکس سایت آموزش یار در لپ تاپ

آزمون نظام مهندسی - عکس سایت آزمون یار در تبلت در دست گرفته شده

آزمون نظام مهندسی - عکس برگه آزمون با مداد و پس زمینه سفید و خاکستری

آزمون نظام مهندسی - عکس چراغ مطالعه و کتاب با پس زمینه رزد و سفید

آزمون نظام مهندسی - عکس انگشت اشاره شده به برگه آزمون و تبلت با پس زمینه خاکستری و سفید

نمودار تعداد سوالات مباحث رشته معماری اجرا

  • اردیبهشت 97
  • بهمن 97
  • مهر 98
  • مهر 99

نمودار تعداد سوالات مباحث رشته معماری نظارت

  • اردیبهشت 97
  • بهمن 97
  • مهر 98
  • مهر 99
این مطلب یک دیدگاه دارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top